• "Pióro szuka talentu"

    Konkurs literacki „Pióro szuka talentu” w tym roku doczekał się XXI edycji.

    Jego organizacja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego Starosty Węgrowskiego, Burmistrza Łochowa i Nadleśnictwa Łochów. Dziękujemy, że w tym ciężkim dla wszystkich czasie, możemy, niezmiennie od dwudziestu jeden lat liczyć na środki finansowe, umożliwiające realizację naszego przedsięwzięcia.

    Na przekór niespokojnym czasom młodzi chcą pisać, chcą wyrażać swoje emocje, uczucia i dzielić się nimi w postaci poezji i prozy. Część utworów naszych młodych twórców porusza trudny temat wojny na Ukrainie, co świadczy o tym, iż dzieci i młodzież są bacznymi obserwatorami rzeczywistości i przeżywają ją na swój sposób.

    Ilość prac nadesłanych w tym roku pobiła wszelkie rekordy. Jury oceniło łącznie 307 utworów!

    Jest nam niezmiernie miło, ponieważ nasz konkurs cieszy się nadal tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy, Kochani, za to, że jesteście z nami!

    Dziękujemy również nauczycielom, którzy niezmiennie pobudzają i zachęcają swoich podopiecznych do pisania. Wiemy, jak trudno w dzisiejszych czasach zmotywować uczniów do udziału w działaniach niszowych, związanych z odkrywaniem i dawaniem siebie. Dziękujemy z całego serca!

    Kolejny rok pióro wygrywa z komputerem, jesteśmy z Was bardzo dumne i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

    Animatorki konkursu:

    Ewa Kowalczyk

    Jolanta Prochacka-Cyrych

    Marzena Wyzińska

     

  • Dzień Pustej Klasy

    W ubiegły piątek - 10.06. 2022 - nasza szkoła wzięła udział w Dniu Pustej Klasy, pod hasłem "Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia". Tego dnia ławki w naszej szkole pozostały puste, a dzieci uczestniczyły w lekcjach w terenie, które okazały się świetną i inspirującą zabawą!

  • Literacki sukces naszych uczennic!

    Dziewczęta z klasy 4A: Julia Falkowska, Wiktoria Kowalczyk i Hanna Chawałkiewicz z sukcesem wzięły udział w Powiatowym Konkursie Literackim Brzechwiada 2022. Julia Falkowska zajęła 3 miejsce, a praca Wiktorii Kowalczyk została wyróżniona. Dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy oraz nagrodę główną: książkę powstałą w ramach konkursu. Wzięły również udział w spotkaniu z autorką książki.

    Zasadą konkursu jest dopisanie kontynuacji opowiadania rozpoczętego przez znanego autora książek dla dzieci. Autorką tegorocznego opowiadania pt. "Kisei, po polsku Kasia" jest p. Jolanta Reisch-Klose, opowiadanie znalazło się w książce wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Augusta Cieszkowskiego w Węgrowie, której współautorami zostali uczestnicy konkursu Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszej zabawy ze słowem!

  • Lekcja biologii z p. Emilianem Sito

    W dniu 9.05.2022 roku odbyła się w naszej szkole projekcja filmu ,,Dolina Bugu-ptaki widza lepiej" , spotkanie z autorem filmu Emilianem Sito oraz warsztaty fotograficzne dla młodzieży - poznawanie technik fotografowania obiektów przyrodniczych. Pan Emilian zapoznal uczniów ze sprzętem fotograficznym.

  • Dzień Ziemi 2022

    W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi 2022 odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownikiem NPK panem Marcinem Wiśniewskim, który w trakcie prezentacji omówił bioróżnorodność naszego regionu, a tym samym nawiązał do tegorocznego hasła: ,,Zainwestuj w Naszą Planetę”.

    W dalszej części tego dnia jedna z klas uczestniczyła w wycieczce rowerowej na terenie NPK.

    Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac pokonkursowych.

  • Lekcja geografii z pazurem

    Nietypowa lekcja geografii z pazurem pozwoliła uczniom naszej szkoły " udać" się w podróż dookoła świata. Wspólnie z psem "Snoopikiem", Iza i Piotr, od kilku lat autostopem i jachtstopem podróżują dookoła naszego globu. Mieliśmy okazję poznać ciekawe i barwne życie ludzi z wielu egzotycznych zakątków.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    W ubiegły piątek (22.04.) w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań dotyczących Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Działania miały na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób dotkniętych autyzmem oraz poszerzenie wiedzy na temat ich ogólnego funkcjonowania. W tym celu, Dzieci samodzielnie przygotowały "lepieje" oraz plakaty nt. tolerancji, poszanowania i akceptacji drugiego człowieka. Wspólnymi, klasowymi chęciami powstały również piękne plakaty. Wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy! Oto efekty naszej pracy.

  • Zaproszenie na Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego

  • "Szkoła Demokracji"

    Przed feriami zimowymi uczniowie działający w programie „ Szkoła Demokracji” w ramach realizacji jednego z wyzwań oraz w celu promocji szkolnego instagrama, ogłosili akcję „Pocztówka z ferii”. Zadaniem uczniów naszej szkoły było przesłanie ciekawej fotografii ilustrującej zdrowy i ciekawy sposób spędzania czasu wolnego podczas ferii. Laureatem została uczennica klasy 4b – Lena Denis. Gratulujemy !!!!!

  • ZBIÓRKA DLA UKRAINY

    Witajcie,

    tradycyjnie już Szkolny Klub Wolontariatu działający w szkole  zwraca się z prośbą o wsparcie akcji zbiórki darów rzeczowych dla Ukrainy.
    Zbieramy:

    ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

    KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

    ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

    Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

    Dary można zostawić w kartonie znajdującym się w szatni szkolnej, ale uczniowie również mogą przynosić dary  i przekazywać je nauczycielom.

    Dziękujemy w imieniu potrzebujących.

     

    Uczniowie klas 8 przygotowali samodzielnie plakaty informujące o zbiórce. Bardzo dziękujemy p. Miciukiewiczowi za systematyczne dostawy kartonów, w które pakujemy na bieżąco dary gromadzone w szkole.

     

  • Konkursy Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i nasi laureaci

    Uczeń naszej szkoły  Bartosz Małecki z klasy 7a wziął udział w konkursie filmowym: "Zimowe magiczne miejsce  w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym", jego praca zyskała uznanie i została nagrodzona a film https://youtu.be/Mv6owPosSR0 promujący przyrodę Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego został zamieszczony na stronie www Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Zapraszamy do obejrzenia.

    Uczniowie klas 4a i 4b zostali laureatami w konkursie fotograficznym "Ptaki  w karmniku". I miejsce otrzymała Oliwia Kwiatkowska z klasy 4b, II miejsce Wiktoria Kowalczyk z klasy 4a, III miejsce Gabriel Giesek z klasy 4a, a wyróżnienie Natalia Tryc ( kl. 4b).

     

     

  • Prośba o wsparcie szkoły

    Drodzy Rodzice, Przyjaciele Szkoły,

    zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusz Korczaka w Łochowie.

    Z góry dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę. Zebrane w ten sposób środki zostaną wykorzystane na realizacje projektów edukacyjnych adresowanych do uczniów Naszej szkoły.

    Akcja organizowana jest we współpracy z Klubem Sportowym Olimpia Łochów.

  • Rekrutacja do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023

    Od 22.02.2022 do 15.03.2022 prowadzimy nabór do klas pierwszych w naszej szkole.

    Od września chcemy zaproponować nowym pierwszakom klasę o profilu sportowym.

    SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANUSZ KORCZAKA W ŁOCHOWIE
    INFORMUJE WSZYSTKICH RODZICÓW I UCZNIÓW O NABORZE NA ROK SZKOLNY 2022/2023

    DO KLASY 1-ej SPORTOWEJ O PROFILU UNIHOKEJ

    W oparciu o wieloletnie doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną sportowo, we współpracy z Stowarzyszeniem Klub Sportowy Olimpia Łochów oferujemy Państwu nowoczesny system nauczania i szkolenia w unihokeju.
    Na pierwszym etapie edukacyjnym głównym założeniem pracy będzie badanie, wzmacnianie i rozwijanie uzdolnień do uprawiania sportu oraz wszechstronny rozwój psychomotoryczny dzieci.
    W drugim wdrażanie do treningu sportowego i zespołowego działania.

    Wiodącą dyscypliną będzie unihokej uzupełniany innymi dyscyplinami sportowymi.

    Oferujemy:

    • twórczy rozwój dziecka poprzez kreatywne gry i zabawy sportowe
    • lekcje na świeżym powietrzu i na pełnowymiarowej hali sportowej
    • opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli
    • gimnastykę ogólnorozwojową
    • integrację dzieci z rodzicami
    • udział w turniejach krajowych i zagranicznych
    • uczestnictwo w najważniejszych imprezach sportowych w kraju
    • integracyjne wycieczki turystyczno – krajoznawcze
    • wyjazdy na basen i obozy sportowe

    Karty zgłoszenia dziecka do szkoły dostępne są w sekretariacie szkoły lub pod linkiem 

    Zapraszamy

  • Lions Club International

    17 grudnia b.r. na zaproszenie Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Szkolnego, naszą szkołę odwiedzili : Hanna Sobiech, która jest członkiem  Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions  -  Lions Clubs International, członkiem klubu LC Warszawa Arka, działającego od 19.02.2000 r. oraz dyrektorem Programu Lions Quest Polska, który służy wspieraniu dorastania dzieci i młodzieży w zdrowiu, bez przemocy, narkotyków
    i używek,
    oraz Krzysztof Korkuć, reprezentujący Leo Klub Warszawa 2020.

    Nasi goście przedstawili nam historię powstania organizacji. Lions Clubs International – to największa międzynarodowa humanitarna organizacja pozarządowa, skupiająca swych członków na zasadzie wolontariatu. Ponieważ skupia około 1,4 miliona członków i 45 tys. klubów w 207 krajach na świecie jest największą tego typu organizacją na świecie. Członkowie klubów niosą pomoc najbardziej potrzebującym na wszystkich kontynentach. Wartość tego wsparcia wynosi ok. 500 mln USD rocznie. Siedziba międzynarodowa mieści się w Oak Brook w Illinois, USA. Organizacja została założona w Stanach Zjednoczonych w 1917 przez Melvina Jonesa, pierwszy klub poza granicami USA powstał 12 marca 1920 w Kanadzie . Na kontynencie europejskim pierwszy klub powstał w Szwecji tuż po II wojnie światowej, a w następnych latach kluby Lions działały już we wszystkich zachodnich państwach Europy. W Polsce możliwość powstania i działania stowarzyszenia pojawiła się dopiero po przemianach 1989 roku. I od razu powstały pierwsze kluby w Poznaniu, Warszawie i Gdańsku.

    W Polsce organizacja liczy ok. 1000 członków, działających w ponad 50 klubach w różnych rejonach kraju.

    Młodzieżowym programem Lions Club International są kluby Leo. Bardzo ciekawie opowiedział nam  o ni8ch Krzysztof, prezentując zdjęcia z wymiany międzynarodowej uczestników klubu. Było to na tyle interesujące, że na sali natychmiast znaleźli się uczniowie, którzy zadawali pytania dotyczące możliwości wzięcia udziału w takiej wymianie.

    Nasi uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści o działalności Klubu, utrwalili wiedzę na temat etyki wolontariusza, poznali korzyści z zaangażowania w wolontariat oraz sprawdzili, czy mają cechy dobrego wolontariusza. Prowadzący otrzymali wiele pytań, co świadczy o dużym zainteresowaniu tematem oraz o potrzebie organizacji takich wydarzeń. To było bardzo inspirujące spotkanie, mamy nadzieję na współpracę z Panią Hanną, wymianę doświadczeń oraz częstsze spotkania - być może podczas organizowania jakiejś wspólnej akcji. Cieszymy się, że nasi uczniowie zaangażowali się w to spotkanie. Nie mamy wątpliwości, że wolontariat szkolny daje młodzieży wiele szans i możliwości. Jest to okazja do sprawdzenia siebie, wykorzystania swoich zdolności, zdobycia wiedzy, nowych zainteresowań i umiejętności – jednym słowem – do samorozwoju.

     

    Dla wszystkich, którzy zainteresowali się tematem bądź chcieliby wstąpić w szeregi Lion Club, polecam link : https://www.lions.org.pl/.

     

     

     

  • Pióro szuka talentu

    Szkoła Podstawowa Nr 2
    im. Janusza Korczaka
    w Łochowie

    przy wsparciu
    Nadleśnictwa Łochów,
    Starosty Węgrowskiego oraz Burmistrza Łochowa

    ogłasza
    Powiatowy Konkurs Literacki

    „Pióro szuka talentu”
    w dziedzinie poezji i prozy


    1. Udział w XXI edycji konkursu mogą wziąć wyłącznie uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu węgrowskiego.
    2. Konkurs przeprowadzany jest w czterech kategoriach:
         - kategoria I - uczniowie szkół podstawowych klasy I - VI;
         - kategoria II - uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych;
         - kategoria III - uczniowie szkół ponadpodstawowych;
    3. W dziedzinie poezji należy nadesłać zestaw trzech wierszy o dowolnej tematyce w pięciu jednobrzmiących egzemplarzach opatrzonych godłem oraz wersję elektroniczną na maila pst.sp2@wp.pl (w tytule maila nazwa szkoły, a pliki opatrzone wyłącznie godłem uczestnika kategorią i dziedziną (poezja, proza lub poezja-las); można przesłać w jednej wiadomości wszystkie prace z danej szkoły). Ponadto jury konkursu, kontynuując wieloletnią współpracę z Nadleśnictwem Łochów, ogłasza kategorię specjalną na wiersz inspirowany tematyką związaną z lasem.
    4. W uchwale w sprawie ustanowienia roku 2022 rokiem Marii Konopnickiej przypominamy krótki biogram pisarki: Maria Konopnicka debiutowała w czasopiśmie „Kaliszanin” w 1870 roku, używając pseudonimu „Marko”. W 1881 roku wydała pierwszy tomik poezji. Redagowała pismo „Świt”, współpracowała z tygodnikiem „Bluszcz”, pisała nowele. Była honorową członkinią Towarzystwa Szkoły Ludowej. Na łamach m.in. „Kuriera Warszawskiego” zajmowała się krytyką literacką. Zasłynęła prozą i utworami skierowanymi do dzieci. W 1908 roku opublikowała Rotę – wiersz, który był jej protestem przeciw polityce germanizacji w zaborze pruskim. Za pomocą utworów protestowała przeciwko ustrojowi oraz niesprawiedliwości społecznej. Uczestniczyła w proteście przeciwko prześladowaniu dzieci polskich we Wrześni, akcji potępiającej represje władz pruskich. Walczyła o prawa kobiet, o pomoc dla więźniów politycznych i kryminalnych.
    Animatorzy konkursu proponują, aby w dziedzinie prozy nadesłać jeden utwór, nie przekraczający pięciu stron maszynopisu inspirowany cytatem Marii Konopnickiej, w pięciu jednobrzmiących egzemplarzach opatrzonych godłem (wraz z wersją elektroniczną przesłaną na maila pst.sp2@wp.pl ).

    Choćbyś poznał ziemię całą
    Milion gwiazd jeszcze zostało!
    Choćbyś gwiazdy znał na niebie,
    Jeszcze musisz znać… sam siebie.”

                                   Maria Konopnicka

    „A gdy serce twe przytoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otwarto.”

                                   Maria Konopnicka
     

    5. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną tym samym godłem, co utwory (utwór). W zaklejonej kopercie, oznaczonej tylko godłem autora, winna znajdować się załączona do niniejszego regulaminu karta zgłoszenia do konkursu (prawidłowo wypełniona). Ze względu na tendencje do plagiatu, ocenie będą poddane tylko te prace, które oprócz ww. warunków będą posiadały pisemne potwierdzenie nauczyciela prowadzącego, że utwór został napisany samodzielnie przez danego ucznia. Niewłaściwe wypełnienie tej karty może spowodować, iż praca zostanie odrzucona.
    6. Prace należy przesłać na adres: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Łochowie, ul. Stanisława Wyspiańskiego 20, 07-130 Łochów z dopiskiem na kopercie „Konkurs literacki” w nieprzekraczalnym terminie do 18.03.2022r. (decyduje data stempla pocztowego). Prace można również przekazać bezpośrednio do sekretariatu ww. szkoły (termin składania prac jak powyżej).
    7. Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród, o ile pozwoli na to sytuacja pandemiczna w kraju, nastąpi w terminie maj - czerwiec 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Łochowie. Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie zostaną powiadomieni o szczegółach uroczystości za pośrednictwem sekretariatów swoich szkół.
    8. Konkurs jest prowadzony z zachowaniem zasad wynikających z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/676 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
    9. W załączniku nr 1 do regulaminu – Karcie zgłoszenia znajduje się oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego dotyczące wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych. Kartę należy przed zgłoszeniem ucznia udostępnić rodzicowi lub opiekunowi prawnemu w celu wyrażenia zgody na przetwarzanie danych we wskazanym zakresie.
    10. Uczniowie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą sami wyrazić zgodę na przetwarzanie wskazanych w załączniku nr 4 danych osobowych.
    11. W załączniku nr 2 do regulaminu umieszczono propozycję umowy powierzenia danych osobowych Podmiotowi przetwarzającemu, jakim będzie organizator Konkursu do ewentualnego wykorzystania przez Administratora danych.
    12. Każda z Placówek zgłaszająca uczniów do konkursu powinna przesłać zgłoszenia oraz umowy powierzenia danych Organizatorowi konkursu.


    Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokłosiu. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału.
     

    Animatorzy konkursu:                      Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2
                                                                im. Janusza Korczaka w Łochowie
                                                                        Renata Jaczewska

    Ewa Kowalczyk 
    Jolanta Prochacka-Cyrych
    Marzena Wyzińska

     

    Załaczniki:

  • Międzynarodowy Rok Jaskiń i Krasu

    Dobiega końca rok 2021 – ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Jaskiń i Krasu.

    Tereny krasowe są najlepiej znane z jaskiń i spektakularnie niecodziennych krajobrazów. Niestety, rzadko kojarzone są ze swoimi licznymi wartościami zapewnianymi ludzkości.

    Stąd ogromnie cieszy zapał i zaangażowanie uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali przepiękne prace plastyczne, makiety i prezentacje multimedialne obrazujące to niezwykłe bogactwo i piękno natury.

    Przygotowane ekspozycje wzbudzają podziw – wielkie gratulacje!!

  • Ogólnopolski program "Szkoła Demokracji"

    Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Szkolnego, nasza szkoła  przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Szkoła Demokracji”, realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie. Celem programu jest zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej. Do uczestnictwa zgłosili się uczniowie klas 7 i 8: Jagoda Kamińska, Oliwia Ziółkowska, Bartłomiej Snopkiewicz, Maria Koroś, Bianka Lis i Paweł Ostrowski.

    Przez cały rok szkolny nasza grupa będzie realizowała działania w następujących obszarach:

    • Wybory i kwestie formalne
    • Komunikacja i media
    • Działania uczniów i uczennic
    • Podejmowanie decyzji
    • Uczenie się i nauczanie.

    Pierwszym z powodzeniem zrealizowanym wyzwaniem były demokratyczne wybory przeprowadzone w naszej szkole 28 września. Uczniowie spośród trzech kandydatów, na podstawie regulaminu i ordynacji wyborczej wyłonili przewodniczącego : Biankę Lis i zastępcę: Juliusza Jaroszewskiego oraz opiekuna samorządu –  p. Marzenę Wyzińską.

    Drugim wyzwaniem, z którym uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, a przy tym świetnie się bawili, było stworzenie wizytówki naszej grupy, która możecie obejrzeć tu :

    https://padlet.com/szkolademokracji1/Inauguracja21p

    Kolejnym etapem uczestnictwa w programie „Szkoła Demokracji”  było całodniowe szkolenie on-line, które odbyło się 21 października. Podczas szkolenia uczniowie zapoznali się z ideą programu „ Szkoła Demokracji” oraz wspólnie z innymi uczestnikami ze szkół z całej Polski aktywnie realizowali zadania, które w przyszłości pomogą rozwijać samorządność w naszej szkole oraz zwiększą udział uczniów i uczennic w jej życiu oraz pozwolą młodzieży częściej współdecydować
    o swoim otoczeniu.

  • Jakim powietrzem oddychamy?

    Program „Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub likwidacja emisji szkodliwych dla zdrowia pyłów i innych zanieczyszczeń emitowanych do powietrza przez gospodarstwa domowe spalające węgiel i inne wysokoemisyjne paliwa stałe. W ramach programu odbył się na terenie naszej gminy cykl spotkań ze społecznością lokalną, a w szkołach – warsztaty edukacyjne dla uczniów. Nasi uczniowie w przystępny sposób poznali źródła zanieczyszczeń powietrza i sposoby jego ochrony. Zanieczyszczone powietrze obniża jakość życia i zdrowia stąd edukacja już od najmłodszych lat ma tak istotne znaczenie na ich dalsze losy.

  • DZIEŃ KRAJOBRAZU 2021

    W ramach obchodów dnia Krajobrazu, który w tym roku odbył się pod hasłem "Otwarte Krajobrazy" uczniowie z klasy Va naszej szkoły i klasy VI a SP 1 uczestniczyli w integracyjnych zajęciach terenowych w siedzibie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w Centrum Edukacji Ekologicznej w Kaliskach. Mimo kapryśnej pogody udało się pospacerować po urokliwej dolinie Liwca. Zajęciom towarzyszyły prelekcje i prezentacje multimedialne przygotowane przez pracowników parku. Pozwoliły one naszym uczniom poznać wielkie bogactwo przyrodniczego i kulturowego regionu. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w Pałacyku Heleny i Ignacego Paderewskich, ale z pewnością nie ostatnia. Z niecierpliwością oczekujemy otwarcia nowej atrakcji parku - Wioski Flisackiej, która przyczyni się do jeszcze większego uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej Centrum. Miłą niespodzianką na pożegnanie dla wszystkich uczestników okazały się okazjonalne znaczki - loga tegorocznych obchodów.

  • Plan lekcji

    Plan lekcji nie uwzględnia "ZAJĘĆ WSPOMAGAJĄCYCH" ponieważ w poszczególnych tygodniach niektóre dni są wolne (np 1 listopada; 11, 12 listopada). Zajęcia powinny odbywać sie przez 5 tygodni z jednego przedmiotu, ale dni wolne powodują zmiany przedziału czasowego. Dlatego terminy tych zajęć nauczyciele będą uzgadniali z poszczególnymi klasami.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Łochowie
    ul. Wyspiańskiego 20
    07-130 Łochów
    e-mail: sekretariat@sp2lochow.pl
  • (+48) 25-675-12-06

Galeria zdjęć